У 2-й міській клінічній лікарні Полтави прооперували пацієнтку з доброякісною пухлиною матки. Медики видалили утворення вагою 5,7 кг через кілька невеликих проколів, без великого розрізу. Про це повідомили у КП «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».
Пацієнтці провели лапароскопічну тотальну гістеректомію — це видалення матки, де замість великого розрізу лікарі роблять втручання через кілька невеликих проколів: три по п’ять міліметрів та один десятиміліметровий.
У лікарні зазначають, що зазвичай вага матки під час стандартної операції становить близько 200–500 грамів. Випадки, коли утворення вагою понад пʼять кілограмів, трапляються рідко навіть у провідних клініках світу.
Після кількох днів у стаціонарі жінку виписали у задовільному стані. Нині вона перебуває під амбулаторним наглядом фахівців.
Нагадаємо, у Полтавській області зафіксували ще три випадки ботулізму.
Фото: 2-а міська клінічна лікарня
