Прокурори Полтавської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно жителя Лубенського району за викрадення електричної енергії. За підрахунками АТ «Полтаваобленерго», її обсяги становлять майже 156 тис. кВт/год.

За інформацією Полтавської обласної прокуратури, 33-річний чоловік займався майнінгом – процесом видобутку криптовалюти. У власному нежитловому приміщенні він розмістив обладнання, яке потребує великої кількості електроенергії. Неподалік знаходиться трансформаторна підстанція, обладнана приладом обліку використаної електроенергії. Без укладення договору, порушивши схему обліку, він підключив обладнання до електричної мережі.

За висновками АТ «Полтаваобленерго», з кінця травня до початку жовтня 2024 року завдана шкода становить понад 1 млн 600 тис. грн. З метою відшкодування коштів товариство – енергопостачальник заявило до обвинуваченого позов.

Чоловіка судитимуть за викрадення електричної енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків, що завдало шкоду у великих розмірах (ч. 2 ст. 188-1 Кримінального кодексу України).
Нагадаємо, затримали підлітка, який готував подвійний теракт під будівлею поліції у Кременчуці.
Фото: Полтавська обласна прокуратура
