У Полтаві центром міста ширяться расистські листівки із закликами проти мігрантів.


Не здавати житло, не брати на роботу, нічого не купляти — тоді трудові переселенці повернуться на батьківщину.
Ба більше на брошурах міститься QR-код який направляє підписати електрону петицію на сайті Кабінету Міністрів України.
Автор петиції вимагає:
Розробити та впровадити Державну стратегію захисту національного ринку праці, що передбачає пріоритетне бронювання громадян України та залучення діаспори замість іноземної міграції.
Пропонує:
— відмовитися від масового залучення іноземних працівників;
— натомість створити умови для повернення українців з-за кордону;
— запустити програму «Трудове повернення»;
— гарантувати бронювання від мобілізації українцям, які повернуться працювати у критичних галузях: будівництві, енергетиці, виробництві;
— робити ставку на українських фахівців, а не заміщувати їх іноземною робочою силою.

Петицію виклали 11 травня. З цей час вона набрала понад 25 тис. підписів.
Чутки про «масове завезення мігрантів, які замінять українців» є маніпуляцією та елементом дезінформаційної кампанії, метою якої є розпалювання ксенофобії.
Насправді масштаби залучення іноземної робочої сили вкрай обмежені, а держава робить ставку на повернення українців.
За даними Державної служби зайнятості України, в Україні офіційно працюють близько 9,5–11 тисяч іноземців. Це значно менше, ніж до повномасштабного вторгнення (у 2021 році було оформлено понад 16 тисяч дозволів).
Міністерство економіки України пріоритетним завданням вважає повернення понад 5 млн українців з-за кордону та залучення внутрішніх резервів: молодь, люди 50+, ветерани.
Окремі компанії (переважно у будівництві чи логістиці) дійсно залучають працівників із країн Азії (Індія, Пакистан, Бангладеш) через гостру нестачу чоловіків та фізичної робочої сили, але це точкові рішення, а не масова заміна.
Нагадаємо, що кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему.
Фото: Соцмережі
