Прокурори Полтавської окружної прокуратури у суді довели вину 57-річного жителя Полтавського району в зґвалтуваннях двох малолітніх сестер. Чоловіка засуджено до 12 років позбавлення волі.
Восени 2025 р. до правоохоронців Полтави звернулася місцева жителька із заявою про злочин, скоєний 13 років тому. Жінка розповіла, що у 12-річному віці була зґвалтована чоловіком, який товаришував із батьками та часто бував у них на дачі. Усі ці роки потерпіла мовчала, намагалася забути пережите, працювала із психологами, але дійшла висновку, що чоловік має бути покараним.
Про те, що сталося, жінка розповіла сім’ї вже в дорослому віці. Торік вона поїхала додому до кривдника та нагадала події. Розмову зафіксувала на мобільний телефон. Із записом прийшла до правоохоронців.
Під час слідчих дій встановили причетність чоловіка до зґвалтування й сестри заявниці, якій на той час виповнилося 10 років.
Друг сім’ї чіплявся до ще однієї сестри. Про надмірну увагу дорослого 9-річна дитина розповіла батькам. Після цього вони припинили з ним спілкування.
Вину обвинувачений визнав частково, виправдовуючись віктимною, на його думку, поведінкою потерпілих (від латинського victima — жертва) – це сукупність дій або дійсностей особи, які свідомо чи несвідомо підвищують її шанси стати жертвою злочину чи небезпечної ситуації.
«У суді прокурори спростували це твердження обвинуваченого. Адже малолітня дитина не може самостійно погодитися на стосунки, оскільки не має достатнього життєвого досвіду, щоб оцінити наслідки. Будь-яка «згода» в неповнолітньому віці – це результат маніпуляцій та використання дитячої довірливості дорослими», — зазаначив керівник Полтавської окружної прокуратури Іван Сагайдачний.
Наразі чоловік перебуває під вартою.
Нагадаємо, місяць тому іншого полтавця засудили до ув’язнення за зґвалтування трьох сусідок 5, 6 та 9 років.
