У 2025 році українські посадовці подали 2 861 декларацію із зазначенням криптовалюти. На Полтавщині їх було — 76. Найчастіше цифрові активи вказували поліцейські, прокурори та військові. Про це свідчать дані на ресурсі Опендатабот.
Статистика демонструє зростання кількості декларацій із криптоактивами серед посадовців:
- 2021 рік — 961 декларація;
- 2022 рік — 1 481;
- 2023 рік — 1 921;
- 2024 рік — 2 468;
- 2025 рік — 2 861.
Таким чином, за п’ять років кількість таких декларацій збільшилася майже утричі.

Найбільшу частку серед декларантів становлять працівники Національної поліції — 548 декларацій, що становить майже п’яту частину від загальної кількості.
Найбільше декларацій з криптовалютою подали у Києві та її області, а вже потім йде Дніпропетровська, Харківська та Львівська область.

На Полтавщині, за даними, посадовці подали 76 декларацій з криптовалютою, що менше, ніж у найбільших регіонах. Але область входить до групи регіонів, де таких декларацій уже десятки.
Серед народних депутатів Верховної Ради криптовалюту задекларували 16 із 391 парламентаря. Загалом криптовалюта в деклараціях посадовців уже не виглядає поодиноким винятком.
Нагадаємо, у Полтавській області нарахували 715 мільйонерів.
Фото: Опендатабот та ілюстративне
