На Полтавщині вперше зареєстрували випадок ятрогенного ботулізму — захворювання виникло не через їжу, а після косметологічної процедури. Жінка захворіла після введення ботулотоксину у приватному кабінеті. Про це повідомили у Полтавському ЦКПХ.
Наразі пацієнтка перебуває в лікарні під наглядом медиків. Її стан оцінюють як середньої важкості. Жінці вчасно ввели протиботулінічний анатоксин.
Ботулотоксин є зареєстрованим лікарським засобом, однак його використання потребує професійного підходу. Системне отруєння вважають серйозною побічною реакцією.
Це другий випадок ботулізму на Полтавщині у 2026 році. Перший був пов’язаний із в’яленою рибою.
Медики радять обирати заклади з медичною ліцензією, перевіряти сертифікацію препаратів і звертатися до лікаря при перших ознаках нездужання.
Нагадаємо, у Полтавській області підтвердили нові випадки хвороби Лайма.
Фото: ілюстративне

2 коментарі
Pingback: У Полтаві затримали мігранта, який 5 років не виїжджав з України - У Полтаві
Pingback: У Полтаві померла людина через отруєння в’яленою рибою - У Полтаві