15 травня відбувся перший етап обміну «1000 на 1000» відповідно до домовленостей, досягнутих за посередництва США. Визволили з російського полону першу групу – 205 захисників.
Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, а також бійці Національної гвардії України та Державної прикордонної служби.

Практично усі звільнені сьогодні військовослужбовці пробули в полоні 4 роки. Більшість з них були поневолені під час оборони Маріуполя. Саме тривалість перебування в полоні є ключовим принципом формування списків обмінів «1000 на 1000».
Окрім солдатів та сержантів вдалося повернути додому більше півсотні офіцерів. Серед звільнених сьогодні є нацгвардієць, що потрапив в полон на ЧАЕС. Наймолодшому звільненому Оборонцю виповнився 21 рік, найстаршому – 62 роки.

Загалом повертаються українці, що воювали на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках.
Визволених захисників доставили до медичних центрів для проходження всіх необхідних обстежень, подальшого лікування та медичної реабілітації. Вони будуть забезпечені необхідною допомогою, отримають документи та належні грошові виплати.
Нагадаємо, з російського полону звільнили 13 жителів Полтавщини.
Фото: Координаційний штаб

1 коментар
Pingback: У Полтаві попрощалися із молодшим сержантом Михайлом Марченком - У Полтаві